A legjobb cipőápolás

Cipőjük tovább maradhat hibátlan állapotban és még jobban nézhet ki, ha helyesen gondoskodni tudnak róla.

Mielőtt elkezdenek viselni új cipőt, ajánljuk leápolni őt a hozzávaló védősprayek segítségével, különösen ha extrém körülményeknek (nedvesség, sár stb.) lesz majd kitéve.

A cipő felhúzásakor használják a cipőhúzót! A cipőgallér letaposása és deformálása jelentősen megrövidíti a cipő élettartamát, és csökkentheti a cipő hátsó részének védelmi képességét.

Cipőjüket naponta cseréljék! Amennyiben az egész nap után alaposan ki hagyják pihenni (24-48 óráig) a viselt cipőt, ez kiszárad, miáltal lecsökken a kellemetlen szagot és a bőrgombásodást okozó baktériumok meg penészek szaporodása is.

Az emberi verejték veszélyes savakat tartalmaz, amelyek idővel ártalmasakká válhatnak minden cipőre. Ezért mindig jó minőségű zoknit viseljenek! A cipő igényes használata (sport, extrém hőség, rossz időjárás, nedvesség) után, töröljék ki a cipő belsejét és külsejét egy tiszta száraz rongyocskával, és hagyják kiszáradni! Különféle apró kavicsok, amelyek könnyen beszorulhatnak a cipőtalp mintázatába, csökkenthetik a talp felülethez való hozzátapadását, ami miatt menthetetlenül sérülhet meg az egész cipő. Óvatosan távolítsák el őket a fogpiszkáló (vagy akármilyen hasonló alakú tárgy) segítségével, tekintettel arra, hogy ne károsítsák meg a cipőtalpat! A cipő hideg száraz helyeken tárolandó, a közvetlen hőforrásokon és a nedves helyeken kívül.

A bőr, a szintetikus bőr, a technikai szövetek és a ragasztók megkárosodhatnak a túlméretezett hőség által. A cipőfelsőrészek kétszer tovább is tarthatnak, mint a köztes cipőtalpak, de amennyiben elkopik a köztes cipőtalpba beépített párnázás, akkor az egész cipőt ajánljuk kicserélni. A cipő igényes használata esetén (gyakori sporttevékenységek, különösen a futás) akár minden három-négyhavonta történhet meg ez.

Cipőket soha ne mossanak a mosógépben!

Tippünk: A Collonil márkájú impregnáló és védőszerek